+ 420 774 761 900

Instruktor kondičního posilování

posilovnaKondiční posilování není zaměřeno jen na muže, kteří si budují svoji muskulaturu, ale také (s rostoucím zájmem) i na ženy které si chtějí zpevnit svalstvo a vylepšit svou postavu a kondici. Naučíme Vás vytvářet individuální cvičební plány, naučíme Vás jak správně posilovat a používat posilovací stroje a v neposlední řadě Vás naučíme principy správné výživy a životosprávy.

„Instruktor kondičního posilování“ se věnuje kondiční přípravě jedinců, či sportovních celků za účelem zvyšování fyzické kondice sportovců v různých sportovních odvětvích (např. předzávodní a závodní příprava hokejového týmu, profesionálního plavce a jiné). Pracuje buď jako zaměstnanec příslušné tělovýchovné jednoty, spolku nebo oddílu. Případně jako OSVČ na živnostenský list.

Jednoduše umí správně pracovat s klienty podle jejich individuality. Bude umět trénovat klienty různých věkových kategorií i s různými zdravotními problémy. Všechny získané vědomosti si prakticky vyzkouší, bude schopen je aktivně používat.

Kurz je určen zejména pro zájemce s osobním cílem stát se profesionálním trenérem, nebo nadšence sportu, kteří využijí získané informace a dovednosti pro vlastní přípravu a zlepšení zdravotního stavu nebo kondice.

Vstupní kvalifikační předpoklady uchazeče:

  • dosažení věku 18 let
  • ukončené střední vzdělání
  • dobrý zdravotní stav
  • sportovní zdatnost
Anatomie, Psychologie, Fyziologie 25
Kondiční posilování s pomůckami teorie 20
První pomoc +zvláštní skupiny, Výživa 15
Metodika a organizace kondičního tréninku 29
Praxe- technika provedení cviků , procvičování 60

Stejně jako všechny ostatní kurzy trenérské školy myFUN, i tento Kurz je akreditovaný MŠMT, takže po ukončení kurzu a řádném splnění zkoušek spolu s dalšími předepsanými náležitostmi je možno zažádat na základě obdrženého osvědčení o živnostenský list. Takto úspěšný absolvent může pracovat jako osobní trenér ve fitness nebo jiném pohybovém studiu.